Korzenszky Klára 1985-ben született Budapesten. Az Eötvös Loránd Tudományegyetemen szerzett pszichológus diplomát, majd a Semmelweis Egyetemen klinikai szakpszichológus szakvizsgát tett. Kende Hannánál elsajátította a gyermekpszichodráma módszerét, és a Boldizsár Ildikó által megalkotott Metamorphoses Meseterápiával is megismerkedett. Ismereteit a zeneterápia területén is bővíti. Jelenleg a Bethesda Gyermekkórházban égéssérült, súlyos- és krónikus betegséggel élő gyermekekkel és családjaikkal dolgozik gyermekpszichológusként. A népzenével gyermekkorában került kapcsolatba. 18 évig táncolt a Bihari János Táncegyüttesben, majd a Budapest Főváros Bartók Táncegyüttesben, emellett az Óbudai Népzenei Iskolában tanult népzenét. Meghatározó élmény volt számára az Egyszólam együttes Juhász Zoltán és Fábián Éva vezette népzenei tábora, ahol éveken át személyesen találkozhatott erdélyi és magyarországi hagyományőrző énekesekkel, zenészekkel. Pszichológiai és zenei ismereteinek ötvözését kiemelkedően fontosnak tartja mind munkája, mind zenei életének területén.
2006-2013-ig a moldvai népzenét játszó Tűz Lángja zenekar énekese (Tovafelé, 2010). Vokalistaként részt vett a világzenét játszó Ghymes együttes produkcióiban (Benyovszky, 2008; Álombálom, 2008; 25 év Aréna, 2009). 2008-2016 között a Makám együttes énekes szólistája (Yanna Yova, 2009; Csillagváró, 2010; Napének, 2014; Holdfényt vetettem, 2015; Szerelem, 2016). 2012-ben megalapította saját, gyermekeknek szóló mesekoncert produkcióját, mely a Klárisok nevet kapta (Szerelemcsütörtök, dobszerda, 2012; Kerekégenjáró, 2017; Tíz, tíz, tiszta víz, 2020). 2013-ban csatlakozott Bársony Bálinthoz és zenekarához, Hangszersimogató elnevezésű interaktív foglalkozásaikon fő céljuk az együttzenélés örömének átadása kicsiknek és nagyoknak egyaránt (Hangszersimogató Karácsony - Öröm hallik mindenfelől, 2016; Hangszersimogató Varázslások - Azt kívánjuk szívesen, 2017). |
Buzás Attila 1980-ban született Budapesten. A Klárisok zenekarban elsősorban pengetős hangszereken (tamburák, koboz, saz) és nagybőgőn játszik. Főként a Balkán hagyományaiban mozog otthonosan, de a magyar és azon belül a moldvai népzene is vissza-visszatér az életében. Alapító tagja a Söndörgő együttesnek, akikkel 1995-2019 között szerepelt aktívan a világ különböző színpadain. Számos népzenei és világzenei lemezen közreműködött: játszott együtt többek között a Sebő Együttessel (Sebő-Nagy László, 2004), Bolya Mátyás zenekarával (Vásár, 2003), Palya Beával (Árgól-ágra, 2004), és kísért moldvai adatközlő zenészeket (Hodorog András: Furulyazene Moldvából, 2004; Mandache Aurél: Hegedűs tánczene Moldvából, 2003) Tíz éven keresztül szerepelt a Nemzeti Színház Holdbeli csókakos című, gyermekeknek szánt előadásában (2003-2013, rendező: Valló Péter). Zenei érdeklődése a népzenétől a világzenén át a komolyzenéig és a jazzig terjed. Attila két gyermek édesapja.
|
Eredics Dávid 1979-ben született Budapesten. A Klárisok zenekarban fúvós hangszereken (klarinét, szaxofon, furulya, kaval) és tamburákon játszik. A Söndörgő együttes alapítótagja, amivel aktívan szerepelnek a világ különböző színpadain, hazai és külföldi világzenei fesztiválokon, valamint filmzenék megalkotásaiban. 2006-2017 között a Makám zenekar fúvósa. A Pomázi Zeneiskolában kezdte meg zenei tanulmányait klarinéton, majd a Kalász Művészeti Zeneiskolában tanult kamarazenét. 1999-ben Pamporovoban (Bulgária) elvégezte a Balkan Folk zene és tánckurzust. 2003-ban a Váci Zeneművészeti Szakközépiskola népzenész szakán végzett. A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem népzene tanszakán népi fúvós diplomát szerzett, jelenleg az egyetem óraadó tanára.
|
Porteleki Áron 1984-ben született Budapesten. A Klárisok zenekar dobosa és kontrása. Első zenei impulzusait édesapja révén (Porteleki László, Muzsikás, Téka, Kolinda) és a különféle budapesti táncházakból kapta, de közvetlen közelébe került az akkori budapesti underground és kísérleti jazz közegének is. 8 éves korában kezdett hegedülni majd hamar a három húros brácsára váltott, erdélyi és itthoni zenész mesterektől leste el a tudnivalókat. Ugyanígy vonzotta a különféle népi ütős hangszerek (ütőgardon, tapan) világa, és nagyjából ezzel egy időben iratkozott be Geröly Tamáshoz jazz-dob órákra, aki később is fontos mestere maradt. Az elmúlt 10 évben számos zenekar tagjaként megfordult itthoni és külföldi fesztiválokon, koncerthelyszíneken, a népzenétől a szabadzenei formációkon és a világzenén át a pop-rockig. Az aktív koncertezés mellett filmek, színházi és kortárs táncelőadások zenéjét is készíti (Dányi-Molnár-Vadas: Nyúzzatok meg, Mészáros Máté: Hinoki). Alkalma nyílt együtt játszani olyan nevekkel, mint: Dresch Mihály, Szelevényi Ákos, Mezei Szilárd, Grencsó István, Clayton Thomas, Vitor Rua, Andreas Backer. Formációival heti rendszerességgel adnak koncertet Budapesten. (Dorota; 12z; Czitrom-Porteleki duó; Thisnis; Gnú; Akosh S. trio.) Édesapjával közös Poros zenekar révén továbbra is jelen van a népzenei életben.
|
Közreműködő barátaink: Jakabffy Balázs, Eredics Benjamin, Bolya Dániel, Babcsán Bence